خواص و کاربردهای تری فلوئورواستیک اسید(Trifluoroacetic acid)EXIR

نمایندگی شرکت اکسیر اتریش در ایران - شرکت آوا تجهیز آزما نماینده انحصاری فروش محصولات شرکت اکسیر (EXIR) - فروش مواد شیمیایی اصفهان
فروش مواد شیمیایی اصفهان
سپتامبر 4, 2020
Potassium thiocyanate
کاربرد و خطرات تیوسیانات پتاسیم (Potassium thiocyanate)EXIR
دسامبر 24, 2021

خواص و کاربردهای تری فلوئورواستیک اسید(Trifluoroacetic acid)EXIR

تری فلوئورواستیک اسید چیست ؟

تری فلوئورواستیک اسید (TFA) يک ترکيب ارگانوفلورين با فرمول شيميايي CF3CO2H است. اين ترکيب يک آنالوگ ساختاري از اسيد استيک با هر سه اتم هيدروژن گروه استيل است که با اتم هاي فلوئور جايگزين شده و يک مايع بي رنگ با بويي مانند سرکه است. که جرم مولی آن ۱۱۴٫۰۲ g/mol می‌باشد.TFA پيش ماده بسياري از ترکيبات فلوئوره شده مانند انيدريد تري فلورو استيک، اسيد تري فلوروپر استيک و 2،2،2-تري فلورو اتانول است. اين ماده يک واکنش دهنده يا معرف است که به دليل ترکيبي از خصوصيات مناسب همچون نوسانات، حلاليت در حلال هاي آلي و قدرت آن به عنوان يک اسيد در ترکيبات آلي استفاده مي شود.

Trifluoroacetic acid

ویژگی های TFA

CAS Number: 76-05-1

Bielstein Registery Number: 742035

Molecular Weight : 114.02 g/mol

Density: 1.489 g/cm³ (20 °C)

Formula: C2HF3O2

Color: colourless

کاربردهای TFA

در بسیاری از تحولات شیمیایی و سنتزهای آلی استفاده از تری فلوئورواستیک اسیدبه عنوان یک حلال، کاتالیست و معرف شیمیایی مرسوم است.ازجمله : بازآرایی محافظت از گروه های عملکردی، اکسایش،کاهش،هیدرواریلاسیون و تری فلوئورومتیلاسیون.این بررسی کاربردهای مصنوعی TFA را دربرمیگیرد و به جامعه تحقیقات شیمی الی فرصت می دهد تاکاربردهای متنوعی از این معرف اسید قوی(محلول در اب و نقطه جوش کم) را به صورت عمیق بررسی کنند.در نتیجه TFA از ویژگی های مهم برای استفاده در سنتز آلی برخوردار است.

تعدادی از واسطه های دارویی و مواد شیمیایی زراعی باید در طول سنتز با استفاده از TFA به عنوان معرف یا مشتقات آن تهیه شوند.

خطرات و ایمنی در استفاده ازTFA

  • باعث سوختگی شدید پوست و آسیب دیدگی چشم می شود.
  • برای زندگی آبزیان مضر است و دارای اثرات طولانی مدت است.
  • در صورت استنشاق مضر است.
  • از رهاسازی ان در محیط جدا خودداری کنید.
  • در صورت بعیده شدن دهان را بشویید.

چگونه TFA را خریداری کنیم؟

لیست مواد شیمیایی کمپانی EX اتریش در قالب فایل اکسل در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می گیرد. با توجه به تنوع بالای محصولات و ارائه برگه آنالیز، مصرف کنندگان عزیز می توانند به راحتی و بدون واسطه به کالای باکیفیت دسترسی داشته باشند. برای استعلام قیمت و موجودی در واتس آپ با ما در تماس باشید.

واتساپ: 09135080594

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *