کلروبنزن
کلروبنزن
جولای 14, 2020
کروماتوگرافی لایه نازک
کروماتوگرافی
جولای 27, 2020

سیلیکا ژل

سیلیکا ژل

سیلیکا ژل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سیلیکا ژل

سیلیکا ژل فرم آمورف و متخلخل سیلیکون دی اکسید (سیلیس) است که از یک چارچوب سه بعدی نامنظم از اتم های سیلیکون و اکسیژن متناوب با حفره ها و منافذ در مقیاس نانومتر تشکیل شده است. منافذ ممکن است حاوی آب یا مایعات دیگری باشند، یا ممکن است توسط گاز یا خلاء پر شوند.

مسیر سنتزی برای تولید سیلیکا ژل توسط استاد شیمی دانشگاه جان هاپکینز، والتر پاتریک در سال 1918 ثبت شد. سیلیکا ژل در جنگ جهانی اول برای جذب بخارات و گازهای موجود در ماسک های گازاشک‌آور مورد استفاده قرار گرفت. در جنگ جهانی دوم، سیلیکا ژل  برای محافظت از تجهیزات نظامی در برابر رطوبت و خشک نگه داشتن پنی سیلین به کار رفت.

کاربردها

سیلیکا زیروژل با اندازه منافذ متوسط ​​2.4 نانومتر، دارای میل ترکیبی قوی با مولکول های آب است و به عنوان یک ماده خشک کن مورد استفاده قرار می گیرد. سخت و شفاف است، اما به طور قابل توجهی نرم تر از سیلیس شیشه یا کوارتز است. سیلیکا ژل اغلب به عنوان جاذب رطوبت توصیف می شود. سطح ویژه خاص این ماده (حدود 800 متر مربع در گرم) این امکان را می دهد که به سرعت آب جذب کند و به عنوان یک ماده خشک کن (خشک کننده) به کار می رود.  پس از اشباع با آب، ژل را می توان با گرم کردن تا دمای 120 درجه سانتیگراد (250 درجه فارنهایت) برای 1 تا 2 ساعت بازیابی کرد. برخی از انواع ژل ها در صورت مواجهه با آب کافی می ترکند که در اثر شکستن کره های سیلیس هنگام تماس با آب ایجاد می شود.

ویژگی ها

سیلیکا ژل؛ غیر سمی، غیر قابل اشتعال و پایدار است. این ماده با هیدروژن فلوئورید، اکسیژن دی فلوئورید، کلر تری فلوئورید، اسیدهای قوی، بازهای قوی و اکسید کننده ها واکنش می دهد. برای دستگاه تنفسی تحریک کننده است و ممکن است باعث تحریک دستگاه گوارش شود و گرد و غبار دانه های ژل ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود، بنابراین باید اقدامات احتیاطی انجام شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1595866521534{background-color: #81d742 !important;}”][vc_column][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-side02″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

محصولات برتر :

کلروبنزن ، آمونیاک ، اوره ، دی اتیل اتر ، سولفوریک اسید ، استونیتریل ، پیریدین ، سیکلوهگزان ، سدیم هیدروکسید ، ایزوکتان ، تتراهیدروفوران  ، فروش محیط کشت در اصفهان[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *